بازبینی نمایش کوتی و موتی در تالار هنر

نزدیک به یکسال است که مطلبی را در وب ننوشتم. دوستان بسیاری از این سکوت تعجب نمودند و بسیاری نیز تصور کردند گروه شاپرک کار و تلاش خود را رها کرده و تسلیم سختی های راه شده ولی اینگونه نبود.تمام این ماهها بیش از پیش تلاش کردم تا به گروه انسجام بیشتری بدهم و کیفیت اجرا را به آن درجه برسانم که با حضور در تالار هنر و انجام بازبینی باعث سرافرازی شود.  

گروه شاپرک سه شنبه 15 شهریور 1390 در تالار هنر نمایش کوتی و موتی را برای بازبینی ارایه داد.بازبین های محترم اساتید برجستۀ کار کودک و نوجوان بودند آقایان داوود کیانیان-منصور خلج و منتقد محترم آقای صدیقی. این اساتید عزیز از کار راضی بوده و خرسندی خود را از نحوۀ عملکرد کار و تلاش گروه برای رسیدن به اجرایی با کیفیت مناسب و بالا ابراز کردند.

اتفاق بسیار خوبی نیز برای گروه رخ داد.آقای امین زندگانی بازیگر توانا و آشنا و مسلط به تئاتر کودک و نوجوان از تمرین گروه دیدن کردند و با مشاهدۀ تلاش و علاقه و پشتکار بچه ها گروه را حمایت می کنند.راهنمایی های ارزنده ایشان باعث شد ایرادهای فنی کار به نحو چشمگیری برطرف شود و بازیگران نوجوان با تکرار و تمرین نکاتی که  برای بهتر شدن بازیها فرموده بودند توانایی بیشتری را برای ارائه نقششان نشان دادند تا حدی که برای روز بازبینی با تسلط و اطمینان زیاد روی صحنه حاضر شده و بازی خود را به نحو احسن ارائه دادند. نتیجۀ این حمایت و نیز تلاش بچه ها موفقیتی شد که روز بازبینی بدست آمد.

بازبین های محترم کار را قبول نمودند ولی گروه باید یک مرحلۀ سخت دیگر را سپری نماید.سالهاست گروه تئاتری که تماماً متشکل از نوجوانان باشد در تالار حرفه ای مانند تالار هنر روی صحنه نرفته است بنابراین بازبین ها تصمیم نهایی برای حضور این گروه روی چنین صحنه ای را به مدیریت محترم تالارهنر آقای شهرام کرمی سپردند.امیدوارم این حرکت نو مورد حمایت ایشان قرار گرفته و برای تئاتر نوجوان کشورمان قدمی تازه برداشته شود.

/ 1 نظر / 53 بازدید
حسنی

سلام خوبید مطالب خیلی جالب بود... من تازه تاتر کودک رو شروع کردم البته. و خیلی خیلی خیلی بچه ها رو دوسسسسسسسسسسسست دارم . یعنی عاشق بچه هام.... من تقریبا میشه گفت تیاتر بازی میکنم تا با بچه ها باششم.. شاید بخندید ولی اینطوری .. اسمم حسنه.. یه گروه کوچیک داریم به سر پرستی سعید بازیار . اونجا کار میکنیم