آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان "پانیذ"

فعالیتهای آموزشی که در زمینه تئاتر کودک و نوجوان در مهدها و مراکز آموزشی و فرهنگسراها بصورت متفرقه انجام می شود می تواند مقدمه ای برای همگانی کردن آموزشهای تئاتر باشد اما قدرت کافی را ندارد. تلاشهایی که جسته گریخته در این راستا انجام می شود به نتیجۀ مطلوب و دایمی نمی رسند ، زیرا اغلب این تلاشها مقطعی صورت می گیرند حال آنکه شرط رسیدن به نتیجۀ مطلوب در امر آموزشهای تئاتر، تداوم آن می باشد. بنابراین تغییر باورهای نادرستی که نسبت به تئاتر و آموزشهای مربوط به آن وجود دارد (آن را یک برنامۀ کاملاً منفک از آموزش و پرورش می دانند و حتی بر این باورندکه انجام این نوع فعالیتها باعث افت تحصیلی بچّه ها می شود) از قدرت افرادی که بصورت پراکنده بدون حمایت کار می کنند خارج است.

 تآسیس مراکز تخصصی آموزش تئاتر به کودکان و نوجوانان و ارائه آموزشهای لازم می تواند راه حل مناسبی برای برطرف نمودن این فقدان باشد زیرا موقعیت مناسبی فراهم می شود تا آموزشها، متناسب با گروه های سنی مختلف برای کودکان و نوجوانان به شکل مطلوبی ارائه شود .

 در این میان سرکار خانم رکسانا خلوتی با علاقه و عشقی که به کودکان و نوجوانان دارند همچنین باور ذهنی و قلبی ایشان به مفید بودن آموزشهای تئاتر برای کودکان و نوجوانان،با وجود تمام سختیها و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان "پانیذ" را در بهمن سال  1388  تأسیس نمودند .

 شرط لازم برای شرکت در کلاسهای بازیگری برای علاقه مندان به هنر تئاتر و نمایش و سینما رسیدن به سن 18 سالگی می باشد و این به معنای از دست دادن فرصت طلایی است که برای فراگیری آموزشهای تئاتر در سنین پایین تر می تواند وجود داشته باشد. شروع آموزشها آنهم با گروه کودک بسیار مشکل است زیرا صبر و حوصله و علاقۀ زیادی را نیاز دارد همچنین تخصص در زمینۀ کار با کودکان . اما اگر آموزشها از این سنین آغاز شود در آینده نتیجه ای دلخواه بدست خواهد آمد.

 ویژگی برجستۀ آموزشگاه بازیگری " پانیذ" پذیرش گروههای سنی کودک و نوجوان و همچنین بخشهای آموزشی جداگانه ای است که برای این دو گروه در نظرگرفته شده است. این آموزشها از مرحلۀ آسان به مشکل، رده های سنی 4 تا 18 سال را دربرمی گیرند.

 آموزشها برای بخش کودک از واحدهایی نظیر قصه گویی خلاق، نمایش خلاق، بازیهای آوازی و بازیهای نمایشی که پایۀ آموزشهای تئاتر به کودکان است آغاز می شود، همچنین در بخش نوجوان، هنرجویان با گذراندن واحدهایی مانند فن بیان، شاهنامه خوانی و نقالی، مبانی حرکت، پانتومیم، تحلیل و بررسی فیلم و نمایشنامه و عروسک گردانی، دوره های آموزشی را از مرحلۀ مقدماتی تا پیشرفته طی نمایند.

  سالن پلاتو جهت نمایش،کلاس درسی جهت واحدهای تئوری،سیستم های صوتی تصویری جهت تحلیل و بررسی فیلم و حیاط بازی جهت اوقات فراقت بچه ها از جمله امکاناتی می باشد که نیازهای هر هنرجویی را جهت گذراندن  یک دوره ی آموزشی بی دغدغه فراهم می سازد .

 همچنین برای پیشرفت و بالا بردن سطح کیفی کار و ایجاد ذوق و علاقۀ بیشتر در زمینۀ تئاتر، در هر ترم آموزشی برنامه های مفیدی برای هنرجویان در نظر گرفته شده است.

 حضور در تالارهای نمایش و دیدن اجراهای خوب و مناسب، همچنین بازدید از مکانهای وابسطه به تئاتر می تواند شرایط لازم را برای پیشرفت هنرجویان در امر آموزش فراهم آورد زیرا هدف فعالیتهای آموزشگاه آشنا کردن هرچه بیشتر آنها با تئاتر و عناصر تشکیل دهندۀ آن می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.paniz-childacting.com مراجعه فرمایید. 

/ 1 نظر / 321 بازدید
نیلوفر

با سلام من خیلی مشتاقم که بتوانم اطلاعات بیشتری در مورد این موسسه و برنامه های ان ، محل موسسه و شرایط ثبت نام و شهریه ی آن ، داشته باشم. البته به سایت مراجعه کردم ولی مطلبی در آن وجود نداشت. لطفا مرا راهنمایی فرمایید با تشکر