گروه شاپرک از حضور در دومین جشنوارۀ تئاتر شمسه انصراف داد

گروه شاپرک از طرف دبیر محترمه منطقۀ 3 دعوت به شرکت در دومین جشنوارۀ شمسه شد. توضیحات لازم در مورد چگونگی برگزاری جشنواره در قالب بروشور تهیه شده بود که در دسترس تمامی گروهها قرار گرفت .اعضای گروه شاپرک از وجود چنین حرکتی در سطح شهر تهران بسیار خشنود شدند اینکه تئاتر در مناطق مختلف تهران در بین علاقه مندان مورد توجه قرار گرفته و همچنین می توانند با حضور و حمایت اساتید برجستۀ تئاتر در فضایی مناسب به رقابت سالم بپردازند.

گروه شاپرک بعد از انجام دو بازبینی و کسب مقام دوم در بخش کودک و نوجوان برای حضور در جشنواره پذیرفته شد. طبق اعلام دبیرخانه تئاتر شمسه برای گروه شاپرک روز جمعه مورخ 1391/12/11 ساعت 10 صبح در تالار سوره حوزۀ هنری اجرا درنظر گرفته شد و اعلام گردید هیچگونه کمک هزینه ای به گروه تعلق نمی گیرد و از بخش رقابتی نیز حذف گردیده و توضیح داده شد که برای بخش کودک و نوجوان چنین تصمیمی گرفته شده است.

آنچه مسلم است برای برگزاری هر جشنواره ای تمامی گروههای شرکت کننده حق استفاده از کمک هزینه را دارا می باشند که در بروشور مربوطه نیز این مطلب بطور مشخص ذکر شده بود همچنین گروه شاپرک از آغاز در بخش رقابتی این جشنواره شرکت نمود حال سئوال این است که بدون تخصیص بودجه و حضور اساتید و رقابت با دیگر گروه ها حضورش در این جشنواره چه تعریفی می تواند داشته باشد.

اولین بار نیست که بخش کودک و نوجوان مورد بی مهری قرار می گیرد. چگونه است که با صدای بلند گفته می شود آیندۀ جامعه مان، بدست کودکان و نوجوانان است که ساخته می شود، باید به آنها بها داده شود و شرایط پیشرفتشان فراهم گردد ولی در عمل بخش کودک و نوجوان است که از حمایت و امکانات موجود محروم می ماند.

برای گروه شاپرک شرکت در جشنواره و اجرا در حضور اساتید ارجمند و داوری و نظر آنها بسیار ارزشمند بود که از آن محروم شدند بنابراین با تمام علاقه ای که نوجوانان گروه شاپرک به اجرا داشتند تصمیم گرفتند از حضور در این جشنواره انصراف داده و اجرای خود را برای کودکان بی سرپرست و بیماران خاص روی صحنه ببرند زیرا با شاد کردن این کودکان خود نیز احساس خوبی خواهند داشت و وقت و زمان خود را برای کار ارزشمندی صرف خواهند کرد.

لازم بذکر است گروه شاپرک از دبیر محترمه منطقه 3 نهایت تشکر و قدردانی را دارد زیرا ایشان در طول دورۀ فعالیت و مسئولیت خود به نحو احسن گروه ها را هدایت نمودند و با برنامه ریزی دقیق و تلاشی که داشتند انرژی مثبت و بسیار خوبی را به گروههای شرکت کننده هدیه دادند، اعتماد به ایشان که هم اکنون نیز وجود دارد موجب شد تا پایان مرحلۀ دوم بازبینی پیش رویم ایشان نیز از بوجود آمدن چنین شرایطی اظهار تأسف نمودند .

در نهایت تمامی این پیشامدها را یک تجربه خواهیم دانست و آنرا توشه ای خواهیم ساخت برای فعالیت های آیندۀ مان. 

 

/ 0 نظر / 52 بازدید